Najczęściej zadawane pytania

Pytanie 1:  Który materiał dobrze zaciemnia?

Odpowiedź: Najlepiej zaciemnia materiał podgumowany.  Materiał gładki przepuszcza światło w zależności od koloru- kolory ciemne przepuszczają mnie światła , kolory jasne przepuszczają więcej.  To Samo dotyczy się materiałów żakardowych. Należy zwrócić uwagę że rolety nie służą tylko wtedy jak jest mocne słońce ale także w inne dni dlatego należy zastanowić się czy warto założyć rolety które mocno zaciemniają.

Pytanie 2: Jaka jest różnica między roletą w kasecie WERTA a PORTO?

Odpowiedź:  Rolety w kasecie WERTA  montuje się na listwy przyszybowej  a rolety PORTO poza listwy przyszybowej na ramę. Rolety WERTA wchodzą tak jakby we wnękę szyby a co zatem idzie cała kaseta mniej odstaje od okna co jest ważne przy otwieraniu okna i braku miejsca między skrzydłem okiennym a wnęką ściany. Do założenia rolety WERTA jest niezbędna płaska powierzchnia listwy przyszybowej - przynajmniej 3 mm aby przykleić płaską prowadnicę. W przypadku rolety PORTO nie ważne jaki jest kształt listwy przyszybowej ponieważ prowadnice mają inny kształt i przykleja się je obok listew na ramie (między klamką a listwą przyszybową). Wadą rolety PORTO jest to że więcej odstaje od okna a zaletą jest to że pasuje na każde okno oraz nie zabiera światła szyby. Rolety WERTA  odstają od okna na 4,0 cm a rolety Lord na 5,5 cm.

Pytanie 3:  Do czego służą żyłki w roletach mini?

Odpowiedź: Prowadnice żyłkowe stosuje się przeważnie  do rolet mini. Roleta mini jest zawieszona na haczykach i luźno zwisa. Aby nie zwisała np: przy skrzydłach uchylnych stosuje się prowadnice żyłkowe po obu stronach rolety które przytrzymują  materiał blisko przy szybie.

Pytanie 4: Co zrobić jeżeli chcę zamówić roletę o innej niż dostępne na stronie szerokości?

Podczas składania zamówienia należy wybrać szerokość rolety, a następnie w uwagach  do zamówienia proszę podać oczekiwaną szerokość produktu.

Pytanie 5: Czy muszę odjąć wielkość mocowania, gdy zamawiam daną szerokość rolety?

Nie. Wszystkie podane przez nas szerokości rolet, są już wielkościami uwzględniającymi całkowitą szerokość wszystkich elementów składowych.

Pytanie 6: Czy można zwrócić zakupioną roletę z powodu np. nieodpowiedniego koloru?

Ponieważ każda roleta jest produkowana pod indywidualne zamówienie klienta, nie ma możliwości jej zwrócenia. Dlatego ważne jest aby dokładnie się zastanowić przed dokonaniem zamówienia.

Pytanie 7: Czy wewnętrzne rolety materiałowe można przykręcić do profili okiennych, czy wyłącznie do listew przyszybowych?

Rolety i wszystkie pozostałe osłony powinno mocować się wyłącznie do listew przyszybowych. Listwa jest elementem wymiennym w oknie. Wszystkie firmy produkujące okna  wyrażają zgodę na taki montaż. Montaż rolet do ramy  ( przykręcanie do ramy ) najczęściej jest przyczyną utraty gwarancji na okna.

Pytanie 8: Przy opuszczeniu rolety występuje zjawisko falowania materiału. Materiał jest za długi. Jak można temu zaradzić?

Na rurę nawojową nawinięte jest zawsze ok. 10-20 cm więcej materiału niż wynosi podana długość rolety. Nadmierne rozwinięcie materiału należy ograniczyć zapinając ogranicznik  ( złączkę) na łańcuszku rolety. W/w ogranicznik powinien być dołączony w komplecie do danego produktu.